تبلیغات
کودک سالم - وقتی فرزندم از دستش استفاده می كند .
 از زمان تولد تا دو ماهگی اگر كف دست نوزاد را لمس كنید انگشت شما را می گیرید البته  این كار را به طور غیر ارادی انجام می دهد . كودك شما از ماه سوم با چشم اشیا را دنبال می كند اما هنوز نمی تواند آنها را با دست بگیرد و فقط می تواند به آنها ضربه بزند . 

از چهار ماهگی به بعد می تواند اشیا بزرگتر را را در دست بگیرد اما حركات دست او آنقدر ظریف نیست كه بتواند اشیا كوچكتر را بردارد . از شش ماهگی كم كم می تواند اجسام را از دستی به دست دیگر بدهد . از این به بعد می تواند اشیا را به سمت خود بكشد . 

نه ماهگی سنی است كه شیر خوار قادر است از انگشت شست استفاده نماید . و از اینرو می تواند اجسام ریز تر را بردارد و حركات دست او ظریف تر می شود .تا یك سالگی قادر خواهد بود اجسام را پرت كند و از یك سالگی می توانید با فرزند خود توپ بازی كنید . 

در دو سالگی می تواند قلم را در دست بگیرد و تا پایان سه سالگی قادر خواهد بود نقاشی نماید .

برای تقویت مهارتهای دست فرزند خود تا یك سالگی اشیا رنگی بزرگتر مثلا لگوهای بزرگ را دور و بر كودك قرار دهید و می توانید از عروسك های پلاستیكی استفاده نمایید . ولی به هیچ وجه از وسایل ریز و اسباب بازی هایی كه قطعات ریز دارند نباید استفاده شود . در یك سالگی بیشتر با كودك خود توپ بازی نمایید و از دوسال به بعد مداد رنگی و كاغذ به او بدهید .طبقه بندی: رشد و نمو،  تربیت، 
برچسب ها: كودك، دست، رشد و نمو،  
دنبالک ها: پارسه گرد،  

تاریخ : یکشنبه 23 تیر 1392 | 01:52 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.