تبلیغات
کودک سالم - چرا بچه ام نمی خوابد ؟

ویژگی های خواب در شیر خواران :

    كودكان از بدو تولد تا سه ماهگی بین شانزده تا هفده ساعت می خوابند .از سه ماه تا شش ماه در شبها هفت ساعت می خوابند . از شش ماه به بعد معمولا شب ها را كامل می خوابند .

 

بد خوابی :

   در بدو تولد تا چهار ماهگی خیلی از شیر خواران از ساعتی از شب به گریه می اندازند . والدین می گویند بچه ما از یك ساعت مشخص هر شب جیغ می زند و گریه اش به قدری شدید است كه سیاه می شود . اینها كولیك های شیر خواران است و بیشترین عاملی است كه باعث بد خوابی شیر خواران در این سن است . این بچه ها معمولا وقتی بغل می شوند یا سوار ماشین هستند آرام تر هستند .

 

   از بعد از شش ماهگی به علت دندان در آوردن برخی از بچه ها دچار بد خوابی می شوند . از این سن چون تغذیه كمكی برای شیر خوار شروع می شود . گاهی به علت مشكلات گوارشی شب ها دل درد و بد خواب می شود در این صورت از دادن غذاهای حاوی حبوبات در شب ها پرهیز شود .

 

   از نه ماهگی شیر خوار به مادر وابستگی زیادی پیدا می كند . اگر جدا از مادر بخوابد دچار بد خوابی می شود حتی در مادرانی كه كارمند هستند چون بچه از جدا شدن از مادر در صبح هراس دارد شب ها خوب نمی خوابد .

 

   ناآرام بودن محیط خانه یكی از علل مهم بد خوابی در بچه ها است . مخصوصا اگر تلویزیون تا دیر وقت روشن باشد . والدین باید سعی كنند ساعات خواب را منظم كنند .

 

   برخی از بیماریها نیز می توانند باعث بد خوابی شیرخوار باشند  
طبقه بندی: تربیت، 
برچسب ها: كودك، بدخوابی، گریه،  

تاریخ : سه شنبه 25 تیر 1392 | 12:44 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.