تبلیغات
کودک سالم - مشكلات دارویی بیماران تالاسمی

دبیر انجمن تالاسمی ایران از عدم انجام تعهدات شرکتهای دارویی داخلی برای تامین داروی مورد نیاز بیماران تالاسمی انتقاد کرد.

به گزارش مهر، محمدرضا مشهدی اظهار داشت: الان دو سال است که شرکتهای دارویی داخلی، تعهد می کنند که داروی مورد نیاز بیماران تالاسمی را تامین کنند اما در عمل نمی توانند تعهداتشان را انجام دهند و در نتیجه بیماران با مشکل کمبود دارو مواجه می شوند.

وی با اعلام اینکه حدود 4 ماه است که داروی ایرانی بیماران تالاسمی تولید نمی شود، گفت: آنچه را این شرکتهای دارویی انجام می دهند، در حدود 20 تا 30 درصد از تعهدات شان است

برداشت از عصر ایران

 

        چو عضوی بدرد آورد روزگار ................

   وقتی برای هر كدام از ما بیماری اتفاق می افتد . هر چند موقتی باشد متوجه می شویم كه چقدر موجب عذاب ما می گردد . بیماران تالاسمی كودكان و نوجوانانی هستند كه دائما درگیر بیماری هستند و هر روز باید جهت كنترل آهن بدن دارو تزریق نمایند . و حال شما می بینید كه در گیری مداوم با یك بیماری تا چه حد عذاب آور است .

 

 در بیماران تالاسمی به علت تزرریق مكرر خون میزان آهن در بدن افزایش می یابد . و این آهن در قسمت های مختلف بدن رسوب كرده باعث آسیب این ارگانها می شود .و همین مسئله است كه نه تنها اختلالات زیادی در بیمار ایجاد می كند كه حتی تهدید كننده جان این بیماران نیز می باشد .

 

  جهت تنظیم آهن  این بیماران از دارویی استفاده می كنند كه لازم است هر روز و به طور مداوم تزریق شود كمبود این دارو می تواند جان بیماران را تهدید كند . و مسئولان و انجمن تالاسمی برای رفع این مشكل باید اهتمام وافر داشته باشند . .
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: تالاسمی، كمبود دارو،  

تاریخ : شنبه 29 تیر 1392 | 02:00 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.