تبلیغات
کودک سالم - بچه ام دائما می خواهد شیر بخورد !

  در چند هفته اول تولد نوزادتان ,شما احساس می کنید هر چه به او شیر می دهید باز هم دم به دم می خواهد شیر بخورد . در واقع این یک راه طبیعی است که باعث می شود به علت مکش مداوم نوزاد شیر مادر افزایش یابد با اینکه بیشتر مادران از این موضوع دلواپس می شوند و فکر می کنند که شیرشان کم است و بدنبال شیر خشک می روند . پس تاکید می شود که این یک روال طبیعی است و نباید مادران در این زمان به نوزادشان شیر خشک دهند .

 

  در بچه هایی که شیر مادر می خورند دوست دارند تند تند شیر بخورند و این به خاطر این است که شیر مادر نسبت به شیر خشک زودتر هضم می شود و نوزاد زودترگرسنه می شود .

 

  دلیل اینکه کودک شما اینطور دیوانه وار شیر می خورد این است که در حال رشد است .بچه باید در مدت شش ماه وزنش دو برابر شود و نیاز دارد کالری زیادی دریافت کند . مخصوصا در چهار تا شش هفتگی جهش رشدی کودک است . در بسیاری از موارد کودک زیاد شیر می خورد چون این عمل او باعث احساس راحتی در او می شود و به مادرش نزدیک ترمی شود و نباید اشتباه شود و فکر کنیم که بچه گرسنه است . به هر حال شیر دادن به بچه هر دو تا سه ساعت کفایت می کند و اگر در این فاصله ناآرامی می کند او را بغل بگیرید و حرکت دهید و با او بازی کنید تا آرام شود . مادران جوان تا بچه اش گریه می کند اورا شیر می دهند به این تصور که بچه از گرسنگی گریه می کند و به علت زیاد شیر خوردن بچه دل درد می شود و مرتب استفراغ می کند . 
طبقه بندی: تغذیه، 
برچسب ها: کودک، شیردهی، گرسنگی، تغذیه،  

تاریخ : جمعه 4 مرداد 1392 | 04:23 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.