تبلیغات
کودک سالم - از کهنه های مناسب برای فرزندتان استفاده کنید !

   کودکان تازمانی که  بتوانند ادرار خود را کنترل کنند در حدود پنج تا هشت هزار کهنه مصرف می کنند . اما مادران نکات کمی در مورد کهنه می دانند . در واقع تولید کنندگان ملزم نیستند که اجزا سازنده کهنه را فاش کنند .به هر حال تصمیم شما در انتخاب نوع کهنه می تواند پیامد های زیادی داشته باشد . اگر شما از کهنه های بازار استفاده می کنید سعی کنید از مارکی مطمئن استفاده کنید .

 

آنچه شما باید در زمان انتخاب کهنه دقت کنید :

-        عاری از کلر باشد . بیشتر کهنه های عرضه شده در بازار حاوی کلر است . این ماده تبدیل به دی اکسین می شود که یک ماده سرطان زا است .دی اکسین در محیط ما زیاد دیده می شود و متاسفانه در غذای ما نیز وجود دارد . .با انتخاب کهنه هایی که بدون کلر است آلودگی های دی اکسین را کاهش دهید و برای کودک محیطی پاک تر درست کنید

-        از کهنه های بدون عطر – رنگ و لوسیون استفاده کنید .برخی تولید کننده ها از مواد خوش بو کننده صناعی در کهنه برای معطر شدن آن استفاده می کنند و برخی برای زیبا کردن از رنگ استفاده می کنند و حتی لوسیونی که پوست بچه را نرم کند . در حقیقت ضرر این مواد اضافه بیشتر از سودشان هست . به طور مثال پژوهشگران دانشگاه ماساچوست دریافتند که عامل بیش از بیست درصد راش های ناشی از کهنه به علت ماده پترولیوم است که در رنگ این کهنه ها به کار رفته است .پس از کهنه هایی بدون رنگ و عطر و لوسیون استفاده کنید .

برداشت از : healthy child-January 7 , 2013
طبقه بندی: بهداشت، 
برچسب ها: گودک، کهنه، بهداشت،  
دنبالک ها: healthy child،  

تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392 | 04:44 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.