تبلیغات
کودک سالم - نكاتی برای استفاده از شیر خشك

   آنچه مسلم است حداقل تایك سالگی بهترین شیر برای شیر خوار شیر مادر می باشد . به هر حال گاهی بنا بر دلایل خاصی خانواده مجبور به استفاده از شیر خشك هستند .

 

    بسیار مهم است كه در صورتی كه می خواهید از شیر خشك استفاده كنید برای انتخاب بهترین و بی خطرترین آن با متخصص اطفالتان مشورت نمایید . مخصوصا این روزها كه مارك های شیر خشك رو به افزایش است . بهترین انتخاب نوع طبیعی تر شیر خشك است كه فاقد آفت كش ها – هورمون های مصنوعی و تركیبات اصلاح شده ژنتیكی باشد .

 

در اینجا چند نكته مهم ذكر می شود كه زمانی كه برای كودكتان شیر خشك می خرید باید مد نظر داشته باشید :     

 

   اگر می خواهید بین انواع مایع و پودری شیر خشك تصمیم بگیرید توجه داشته باشید . محصولات پودری استریل نیستند و بنابراین برای بچه های خیلی كوچك مناسب نیستند .

 

   برای تهیه شیر خشك از آب مقطر یا آب تصفیه شده استفاده كنید . این توصیه به چند دلیل است یكی اینكه فلورایدی كه در آب آشامیدنی است برای بچه مضر است . انجمن دندان پزشكان آمریكا توصیه می كند شیر خشك با آبی كه یا فاقد فلوراید باشد یا مقدار خیلی كمی از این ماده داشته باشد درست گردد .

 

از بطری های شیشه ای و یا استیلی ضد زنگ با سر شیشه سیلیكون استفاده شود .   

 

   آب یا شیر خشك را در ظروف پلاستیكی گرم نكنید . اگر از بطری های پلاستیكی استفاده می كنید ابتدا آنرا در ظرف شیشه ای گرم كنید و بعد شیر را به داخل بطری بریزید .

 

   شما ممكن است روی بسته بندی های شیر خشك اصطلاحاتDHA و ARA    را ببینید اینها اسید های چربی هستند كه برای تكامل مغز و چشم حیاتی هستند این مواد كه به صورت طبیعی در شیر مادر هستند دارای چنین اثراتی می باشند و در تركیبات مصنوعی شیر خشك ثابت نشده است كه دارای چنین خاصیتی باشند . نگرانی هایی در ارتباط با روش های استفاده شده برای استخراج این مواد در شیر خشك وجود دارد اما جلوگیری از غنی سازی آنها دشوار است . به هر حال این مواد برای رشد سالم كودك حیاتی هستند و تولید كنندگان به دنبال منابع طبیعی و موثر برای این مواد هستند گر چه كه تحقیقات زیادی از طرف   FDA و آكادمی اطفال آمریكا در این مورد انجام نشده است .

 

برای اینكه پروتئین بهتر هضم شود به شیر خشك شكر اضافه می شود .  FDA مشخص نكرده است كه این شكر از چه نوعی باشد و به چه میزان در شیر باید اضافه شود .  در این مورد می توانید با متخصص اطفال خود مشورت نمایید .

 

برداشت از :

Find safer baby formula – march 27 , 2013 – healthy child
طبقه بندی: تغذیه، 
برچسب ها: كودك، شیر خشك، تهیه شیرخشك، انتخاب شیر خشك،  
دنبالک ها: healthy child،  

تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1392 | 01:45 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.