تبلیغات
کودک سالم - داروهایی كه برای كنترل تب می توانید استفاده نمایید .

درمان تب كودك

   اگر بچه شما بزرگتر از شش ماه است و تب دارد شاید تا زمانی كه بی قرار و ناراحت نباشد نیاز به درمان تب نداشته باشد . به رفتار فرزند خود دقت كنید اگر مثل قبل بازی می كند غذا می خورد و می خوابد اجازه دهید تب خودبخود خوب شود و نیاز به درمان ندارد .

 

چه می توانید انجام دهید ؟

اتاق را سرد نگه دارید .

مطمئن باشید كه لباس های زیادی ندارد و لباسش خنك است .

سعی كنید به او بیشتر مایعاتی مثل آب و آب میوه بدهید .

مواظب باشید كه بچه تحرك زیادی نداشته باشد و خودش را خسته نكند .

قبل از دادن دارو جهت معاینه به پزشك مراجعه نمایید .

 

چطور می توانید با دارو تب را كنترل كنید ؟

استامینوفن و ایبوبروفن دارو های بی خطر و موثری هستند كه می تواند تب كودك شما را كنترل كند . و در كودك احساس راحتی ایجاد می كنند . این دارو ها الزاما لازم نیست توسط پزشك تجویز شود و خود والدین می توانند آنها را از داروخانه تهیه كنند . به هر حال موارد زیر را مد نظر داشته باشید :

   ایبوبروفن فقط برای بچه های بالای شش ماه استفاده شود . این دارو در بچه هایی كه استفراغ دارند و دچار كم آبی هستند نباید داده شود .

از آسپرین برای درمان تب یا بی قراری بچه استفاده نكنید . آسپرین باعث درد معده و خونریزی گوارشی و گاهی بیماری خطرناكی به نام سندرم ری می شود .

 اگر بچه شما استفراغ می كند و نمی توانید به صورت خوراكی چیزی به او بدهید می توانید از شیاف استفاده نمایید .استامینوفن به شكل شیاف وجود دارد و می تواند برای كاهش تب در بچه هایی كه استفراغ دارند استفاده شود .

 

    قبل از دادن هر داروئی به بچه روی بروشور آنرا بخوانید تا مطمئن شوید كه با توجه به سن و وزن فرزندتان مقدار درستی دارو داده می شود .و اگر فرزند شما داروی دیگری استفاده می كند از نظر تداخل داروئی حتما با پزشكتان مشورت نمائید . اگر كودك شما زیر دو سال است برای دادن هر دارویی باید با پزشك مشورت نمایید .

 

Last Updated

 

5/30/2013

Source

 

Fever and Your Child (Copyright © 2007 American Academy of Pediatrics, updated 5/2012)

 
طبقه بندی: بیماری، 
برچسب ها: كودك، تب، درمان تب، استامینوفن، ایبوبروفن،  
دنبالک ها: healthy children،  

تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1392 | 02:04 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.