تبلیغات
کودک سالم - آیا آدامس مضر است ؟

 آدامس و رفلاكس معده 

رفلاكس وضعیتی است كه در آن اسید و مواد موجود در معده برخلاف جریان طبیعی وارد مری می شوند و به خاطر اسیدی بودن به مری آسیب می زنند و باعث ایجاد دردها و سوزش سر دل می شود . این بیماری در كودكان شایع است .

 

 دكتر لئو هیتلینگر رئیس بخش گوارش و تغذیه آكادمی اطفال آمریكا می گوید : جویدن آدامس باعث افزایش جریان یافتن بزاق می شود كه اسید معده را خنثی می كند و كمك می كند كه بلع در كودك راحت تر انجام شود . این مسئله كمك می كند كه غذا راحت تر به قسمت های پایین دستگاه گوارش برسد و رفلاكس را كاهش می دهد . رفلاكس مشكلی است كه در بچه ها بیشتر دیده می شود . بسیاری از بچه ها به خاطر این بیماری دچار سوزش سر دل می شوند .در كودكانی كه وزن بیشتری دارند خطر ابتلا به این بیماری بیشتر است .

 

در یك مطالعه در انگلستان ثابت كرد كه خوردن آدامس های بدون شكر بعد از غذا اسید را مری كاهش داده و باعث كاهش رفلاكس می شود . آدامس برای بچه های بزرگتر از چهار سال بی خطر است .

 

به خاطر داشته باشید جویدن آدامس های بدون شكر برای دندان ها مفید است . باعث افزایش جریان بزاق می شود كه ذرات غذایی را شستشو می دهد و باعث از بین بردن پلاك های اسیدی می گردد . 
طبقه بندی: تغذیه، 
برچسب ها: كودك، آدامس، رفلاكس معده،  
دنبالک ها: parents،  

تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392 | 01:43 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.