تبلیغات
کودک سالم - رینیت آلرژیك

اگر بچه شما عطسه  و آبریزش شفاف از بینی داردو پره های بینی متورم شده است . مبتلا به تب یونجه است . این بیماری رینیت آلرژیك فصلی هم نامیده می شود . تب یونجه یك حالت حساسیت است كه دستگاه تنفسی فوقانی را در گیر می كند . مواد آلرژن كه باعث این بیماری می شود یونجه و پولن های گیاهی است و علی رغم نامش همراه با تب نیست .

 

در بچه های كوچكتر ممكن است یك هاله قرمز تیره زیر چشم ایجاد شود و جاهایی مثل داخل گوش و بینی  و سقف دهان خارش  داشته باشد . كودك برای كم كردن خارش بینی خود را می كشد و می مالاند .

 

در هر بچه ای تب یونجه در فصلی خاص و محل جغرافیایی خاص عود می كند . ولی معمولا در بهار شروع می شود .علائم وقتی در هوا گرده چمن و علف و پولن درختان بیشترمی شود ظاهر می گردد .

 

تب یونجه شایع ترین نوع آلرژی است و معمولا بیماران سابقه خانوادگی مثبت دارند . چون آلرژن های مسئول بیماری در هوا هستند پرهیز ازآنها كار مشكلی است . مثل بقیه بیماری های حساسیتی بهترین دفاع در برابر بیماری دور نگه داشتن فرزندتان از موادی است كه باعث شعله ور شدن بیماری است .  مثلا در صورت امكان فرزندتان را در محلی بخوابانید كه پنجره ها بسته است و دستگاه تهویه روشن باشد .

 

وقتی علائم رخ دهد دكتر از داروهای ضد حساسیت برای كنترل كردن مشكلات بیماری  استفاده می كند .طبق یك قانون عمومی بهتر است قبل از شروع علائم دارو آغاز گردد و پزشك ممكن است در آغاز فصول حساسیت زا دارو را تجویز نماید . پزشك میزان و نوع دارو را منطبق بر كودك شما تجویز می نماید .در حال حاضر داروهای ضد حساسیت جدید كمتر حالت خواب آلودگی ایجاد می كند .در موارد شدید از اسپری های بینی استفاده می شود .

 

تب یونجه ( یا رنیت حساسیتی فصلی ) با رینیت حساسیتی مداوم متفاوت است . نوع دائمی در تمام طول سال وجود دارد و به علت مایت های ( حشرات بسیار ریز ) خانگی و ذرات میكروسكوپی موجود در گرد و خاك است . مایت ها ممكن است در فصولی زیادتر شوند و باعث بروز حساسیت های فصلی گردند . درمان مانند تب یونجه صورت می گیرد اما ممكن است لازم باشد به صورت مداوم كودك تحت درمان قرار گیرد .


Last Updated
 
7/31/2013
Source
 
Caring for Your School-Age Child: Ages 5 to 12 (Copyright © 2004 American Academy of Pediatrics
طبقه بندی: بیماری، 
برچسب ها: كودك، رنیت آلرژی، تب یونجه، حساسیت فصلی،  
دنبالک ها: healthy children،  

تاریخ : سه شنبه 29 مرداد 1392 | 01:15 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.