تبلیغات
کودک سالم - روش هایی برای بهتر خواباندن کودک
Child Standing on Head in Bed

امروزه به خاطر وجود تلویزیون و بازی های کامپیوتری بچه ها دوست دارند شب ها دیر بخوابند و خواباندن بچه ها به صورت یکی از بزرگترین مشکلات برای والدین در آمده است . در اینجا چند روش برای کمک کردن به والدین برای خواباندن فرزندانشان آمده است .

 

ثبت پیشرفت : روی دیوار یک جدول بچسبانید با چند خانه خالی هر وقت کودک به موقع خوابید آنرا علامت بگذارید و هر زمانی که تمام آنها پر شد کودک را به پارک یا شهربازی ببرید . برای کودکان سه ساله پنج خانه خالی و برای بچه های پنج ساله ده خانه خالی در نظر بگیرید .

 

صحبت درباره روز گذشته : در زمان خواباندن فرزندتان درباره کارهایی که روز گذشته با  هم انجام داده اید صحبت کنید و برایش از این اتفاق ها داستان بسازید و کمک کنید کودک این وقایع را به خاطر بیاورد .

 

حالتی سحر آمیز بسازید : شما می توانید ستاره هایی درست کنید و دور و بر تخت کودک بچسبانید . و به او بگویید وقتی می خوابد در یک سفینه در حال پرواز است یا از او بخواهید ستاره ها را بشمارد تا اونها نیوفتد .

 

خواندن کتاب : وقت خواب برایش کتاب داستان بخوانید . یک قفسه کتاب برای اتاقش درست کنید و کتاب های کوچک بچگانه بگذارید و از او بخواهید قبل از خواب یک کتاب را انتخاب کند و برایش بخوانید . اینگونه خود بچه زمان خواب مشتاقانه به تختخواب می رود .

 

نگویید . نشان دهید : بجای اینکه به کودکتان امر و نهی کنید تصاویری درست کنید تا کارهایی که قبل از خواب باید کودک انجام دهد نشان دهد و وقتی برای مدتی این کارها را انجام داد برایش یک جایزه بگیرید .

 

افکار بد را دور بریزید : بیشتر کودکان از تاریکی می ترسند و از دیدن خواب هراس دارند . برای مقابله با این مسئله گوشه های اتاق را از از عروسک ها و اسباب بازی های زیبا و جذاب برای کودک پر کنید و عروسک های حیوانات دوست داشتنی را در اتاق بگذارید و به بچه ها بگویید آنها مراقبتان هستند و نمی گذارند حیوان های بد در تاریکی به اتاق آنها بیاید .

 

زمان بندی مناسب : برای انجام تکالیف بچه ها و زمان خوردن شام زمان بندی مناسبی تنظیم کنید . ساعت یا موبایل خود را برای زمان شام و خواب تنظیم کنید . و روی این زمان بتدی جدی باشید .

 

قرار دادن زمان آزاد : برای اینکه کودک در تختخواب احساس راحتی کند زمان هایی به او اجازه دهید که مثلا برای آب خوردن یا رفتن به دستشویی از تختخواب خارج شود . و دوباره بعد از مدت کوتاهی به تختخواب خود برگردد .
طبقه بندی: تربیت، 
برچسب ها: کودک، خواب، خواباندن،  
دنبالک ها: parents،  

تاریخ : جمعه 22 شهریور 1392 | 01:21 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.