تبلیغات
کودک سالم - آرام كردن گریه كودك


بهترین راه برای آرام کردن فرزند بی قرارتان چیست ؟ 

آنچه در زیر می آید چند روش است که شما می توانید گریه های کودکتان را آرام کنید . این روش ها ممکن کمی خسته کننده باشد ولی باصبر و تمرین متوجه خواهید شد که موثر است .

 

فرزند خود را قنداق بگیرید : این کار را با یک پتو نازک و بزرگ انجام دهید . اینگونه کودک احساس آرامش می کند .

کودک را بغل بگیرید : بچه را روی بازویتان بگذارید طوری که یا به سمت چپ یا روی شکمش باشد . به آرامی پشتش را بمالانید . اگر بچه به خواب رفت به آرامی او را به پشت در تختش بخوابانید .

استفاده از یک صدای ملایم : این صداها بچه را به یاد محیط داخل رحم می اندازد . صداهایی مثل صدای ماشین لباس شویی و یا فن ویا صدای ظبط شده ضربان قلب می تواند کودک را آرام کند .

راه بردن کودک : حرکات آرام کودک را به یاد حرکات داخل رحم می اندازد .

از زیاد شیر دادن پرهیز کنید : از هر شیر تا شیر دادن بعدی باید دو الی دو و نیم ساعت فاصله باشد .

استفاده از پستانک : در فواصل شیر دهی از پستانک استفاده نمایید . یا می توانید بجای آن  انگشت شستش را مک بزند . بچه ها

پرهیز از برخی از غذاها : در بچه هایی که شیر مادر می خورند تغییر رژیم می تواند بچه را آرام نماید . گاهی با نخوردن محصولات لبنی و کافئین توسط مادر  بچه کمتر گریه می کند . ولی اگر تغییری در ناآرامی بچه حاصل نشد لزومی به تغییر رژیم مادر نیست . اگر بچه شیر خشکی است از پزشک اطفال خود بخواهید شیر خشکش را عوض کند . این تعویض در خیلی از موارد موثر است .

محدود کردن خواب روز : بچه نباید بیش از سه ساعت در روز بخوابد . در شب وقتی بچه را شیر می دهید و عوض می کنید . اورا در اتاقی آرام با چراغ خاموش و بدون صدای تلویزیون قرار دهید .

 

اطلاعات مهم برای پدر و مادرها :

اگر خسته و عصبی شده اید از یکی از اعضا خانواده بخواهید که مدتی از کودک مراقبت کند و به خودتان استراحت دهید . از تکان دادن شدید کودک پرهیز کنید .

 

اگر بچه شیرش را خورده و عوض شده او را در تختش بخوابانید و اجازه دهید برای ده تا پانزده دقیقه گریه کند . اگر احساس مشکل و افسردگی می کنید در این مورد با پزشکتان مشورت و صحبت کنید .
طبقه بندی: تربیت، 
برچسب ها: كودك، گریه، آرام كردن،  

تاریخ : دوشنبه 1 مهر 1392 | 07:10 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.