تبلیغات
کودک سالم - فرزندتان را كنار خود نخوابانیدوالدین باید سعی كنند فرزند خود را جدا از خود بخوابانند .

تحقیقات نشان می دهد در بچه هایی كه با والدین می خوابند خطر بروز سوانح در هنگام خواب و سندرم مرگ ناگهانی بیشتر است . سندرم مرگ ناگهانی پدیده ای است كه كودك سالم بدون هیچ دلیلی به كام مرگ می رود .

مطالعات كه در مجله جاما اطفال اخیرا چاپ شده است ارتباط قوی بین سندرم مرگ ناگهانی و خوابیدن كودكان با والدین را نشان می دهد .و در مجله آكادمی اطفال آمریكا به والدین توصیه می كند كه بچه ها را در اتاق خود بخوابانید اما در تختخواب خود همراه خود نخوابانید . و تختخواب كودك از والدین جدا باشد .

این تحقیقات بر اساس اطلاعاتی است كه از 18986 نفر جمع آوری شده است . بر اساس این تحقیقات در سال 1993 تعداد 6.5 در صد بچه ها با والدینشان می خوابیدند و این میزان تا سال 2010 به دو برابر یعنی 13.5 درصد رسیده است . كه در نژاد سیاه پوست بیشتر بوده است .

یك مقاله كه در آمریكا منتشر شده است نشان می دهد در والدینی كه تحت مشاوره قرار گرفته اند 34 در صد كمتر فرزندشان را با خود می خواباندند و این موضوع اهمیت انجام مشاوره با والدین را نشان می دهد .

تمایل به خواباندن فرزند با خود در خانواده های كم در آمد بیشتر است و در مورد كودكان كوچكتر بیشتر دیده می شود .

در مقاله ای كه در مجله جاما اطفال چاپ شده آمده است كه بچه هایی كه با مادر خود می خوابند مدت زمان بیشتری شیر می خورند .بر طبق مقاله ای كه در لوس آنجلس تامز نیز چاپ شده بچه هایی كه با مادر خود می خوابند به مدت طولانی تری شیر می خورند . مسلم است كه استفاده بیشتر از شیر مادر باعث افزایش سطح سلامت كودك می شود و هزینه های خانواده را نیز كاهش می دهد ولی باید به دنبال روشی بود كه در عین جدا كردن كودك از مادر در شیر دادن او نیز اختلالی ایجاد نشود.

 

در پژوهش هایی كه توسط محققین آلمانی نیز انجام شده است ارتباط بین سندرم مرگ ناگهانی كودك و خواباندن كودك با والدین مشخص شده است و این موضوع به ویژه در والدین سیگاری و كودكان كمتر از سه ماه بیشتر بوده است . 
طبقه بندی: تربیت، 
برچسب ها: كودك، خواب،  
دنبالک ها: كودك سالم،  

تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1392 | 01:10 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.