تبلیغات
کودک سالم - نقش اومگا 3 در درمان بیش فعالی

Milwaukee Company Played It Safe [Video]

بیش فعالی یك بیماری شایع در كودكان است كه در یاد گیری و تحصیل كودكان اختلال ایجاد می كند . همواره خانواده ها به دنبال روش هایی هستند تا علائم فرزند خود را بهبود بخشند . 

یك تحقیق كه روی خرگوش ها انجام شده است نشان می دهد امگا 3 باعث درمان بیش فعالی می شود .

مححققین متوجه شده اند كه رژیم غذایی می تواند نقش مهمی در رفتار بچه ها داشته باشد . كمبود برخی مواد معدنی و ویتامیت ها در بچه های بیش فعال دیده شده است و تجویز مكمل های مولتی ویتامین باعث بهبود بیش فعالی می گردد .

اسید های چرب اومگا 3 جزو مواد غذایی است كه حتما باید خورده شود چون بدن نمی تواند آنها را بسازد . منابع مهم اومگا 3 عبارتند از ماهی برخی مواد گیاهی مثل روغن زیتون و مكمل های دارویی .

اخیرا یك تیم تحقیقاتی از دانشگاه اوسلو كشف كردند كه بین مصرف اومگا3 و كم شدن علائم بیش فعالی ارتباط قوی وجود دارد .

آنها خرگوش هایی كه علائم بیش فعالی را داشتند مورد آزمایش قرار دادند و در رژیم آنها اومگا 3 قرار دادند و سپس رفتار آنها را مورد ارزیابی قرار دادند و مواد شیمیایی مغز آنها را تجزیه و تخحلیل كردند .

این تحقیق نشان داد اومگا 3 نقش مهمی در كم كردن علائم بیش فعالی در خرگوش های مذكر دارد .

اگر چه تاثیر این درمان هنوز در انسان ثابت شده نیست . اما این جای امیدواری خواهد بود كه در آینده بتوان با رژیم غذایی بسیاری از علائم بیش فعالی را كنترل كرد .

 

بیش فعالی :

میلیون ها كودك و بزرگسال مبتلا به بیش فعالی هستند . بیش فعالی در هر نژاد جنس و جامعه ای با هر ضریب هوشی می تواند رخ دهد .9.5 در صد كودكان در آمریكا مبتلا به بیش فعالی هستند . در  پسران دو تا سه برابر بیشتر از دختران دیده می شود.

بیش فعالی با اختلالات اضطرابی بیشتر همراهی دارد و 70 در صد كودكان بیش فعال به افسردگی مبتلا می شوند .

تحقیقات مشخص كرده كه بیش فعالی ژنتیكی است و مشكل عمده آن در مغز است .اكثر علائم ان از مناطق مخصوصی در مغز ایجاد می گردد .این بیماری به خاطر مراقبت ناكافی والدین و مشكلات تحصیلی حساسیت های غذایی و مصرف زیاد شكر نمی باشد .

این بیماری باعث مشكلات زیادی ذر یادگیری می شود و كودك را از ادامه تحصیل باز می دارد .

كودكان بیش فعال كاملا بی قرارند نمی توانند در صندلی آرام بنشینند . بدون وقفه حرف می زنند . و با هر چیزی كه  می بینند می خواهند بگیرند و بازی كنند . پیوسته در حال حركتند . رفتار نامناسب دارند و از عهده انجام كارها و وظایف بر نمی آیند .

شاید در آینده ای نزدیك ثابت شود تغذیه با اومگا 3 باعث بهبود بیش فعالی است . به هر حال تا آن زمان توصیه می شود به این كودكان رژیمی مناسب داده شود و به رژیم غذایی آنها توجه بیشتری شود .
طبقه بندی: تغذیه، 
برچسب ها: كودك، اومگا3، بیش فعالی، درمان بیش فعالی، تغذیه كودكان بیش فعال،  
دنبالک ها: كودك سالم،  

تاریخ : یکشنبه 28 مهر 1392 | 05:58 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.