تبلیغات
کودک سالم - مضرات موبایل برای كودكان

Cell Phones and Our Children’s Health

هر چه زمان می گذرد استفاده از موبایل و دستگاه های الكترونیك در بچه ها بیشتر می شود . اما بسیاری از این وسایل باعث بروز بیماری می شوند . فن آوری های ارتباطی به سرعت در حال پیشرفت است . و در كنار جنبه های مثبت آن مضراتی نیز دارد . میدان های مغناطیسی را می توان از جمله مواردی دانست كه باعث آسیب می شود . این میدان های الكترومغناطیس در بخش زیادی از لوازم الكتریكی خانگی ما كه روزانه از آن استفاده می كنیم وجود دارد . آنها اثرات مضری در سلامت ما و مخصوصا فرزندانمان دارند چون یسستم ایمنی كودكان به اندازه بزرگسالان تكامل نیافته است آثار مضر بر كودكان به مراتب بیشتر است .

استفاده از موبایل و وسایلی كه وای فا دارند روی سلامتی كودكان تاثیر می گذارد . این میدان های الكترو مغناطیسی می تواند باعث بروز بدخیمی هایی مثل لوكمی ( سرطان خون )‌و تومور مغزی شود . همچنین مشكلاتی مثل سردرد و خونریزی از بینی و سرگیجه نیز ایجاد می كند .

بچه ها بیشتر در معرض خطر هستند چون بیشتر از موبایل و كامپیوتر استفاده می كنند . بر طبق تحقیقاتی كه به تازگی انجام شده است یك كودك پنج ساله 60 درصد بیشتر از یك فرد بالغ در معرض امواج الكترومغناطیسی قرار می گیرد .

به گفته دكتر " كری كرفتون " : ما مجبور نیستیم تمام وسایل الكترونی را دور بریزیم . اما ما باید با روشی متفاوت از آنها استفاده كنیم . در اولین قدم باید استاندارد های دولتی برای این وسایل تغییر كند و در سطح امنی  كه آثار بیولوژیك نداشته باشد ساخته شوند .

پژوهش هایی كه اخیرا انجام شده است نتایج هشدار دهنده ای داشته است . به طوری كه مشخص كرده اشعه های الكتریكی باعث ناهنجاری های كروموزومی شود و در صورتی كه به مدت زیادی در معرض این امواج باشیم به سلول های مغزی آسیب می زند و حتی باعث شكسته شدن دی ان آ گردد .

با چنین اثرات مضر كه  این امواج در بدن و مغز فرزندانمان دارند باید دولت قوانین سخت گیرانه ای برای تنظیم صنایع داشته باشد تامحصولات  در چهاچوب ایمنی تولید گردند .

 

محققان تكنیك هایی را پیشنهاد كرده اند كه به راحتی قابل اجرا ست و به وسیله آن می توان از آثار مضر میدان های الكترومغناطیسی جلوگیری كرد . این موارد عبارتند از كاهش استفاده از تماس با موبایل و استفاده بیشتر از پیام . اما این وظیفه ما والدین است كه برای فرزندانمان در استفاده از موبایل محدودیت های بیشتری بگذاریم . 
طبقه بندی: بهداشت، 
برچسب ها: كودك، موبایل، مضرات موبایل، كامپیوتر،  
دنبالک ها: كودك سالم،  

تاریخ : یکشنبه 12 آبان 1392 | 08:14 ب.ظ | نویسنده : شکوفه های فدک | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.